اچ*پی امروز پرینتر جدیدی با نام DeskJet 3755 معرفی کرده که مدعی شده این محصول کوچک*ترین پرینتر چندکاره جهان است. اما بر اساس اطلاعات موجود، اچ*پی محصولاتی دارد که کوچک*تر از این چاپگر هستند.
پرینتر با وجود اینکه ساختاری قدیمی دارد و فایل*های دیجیتالی را تبدیل به فایل آنالوگ می*کند ولی یکی از وسیله*هایی است که هر فردی به آن نیاز دارد و بسیاری از مردم نیز یکی از آن*ها را برای خانه*هایشان خریداری می*کنند. کمپانی اچ*پی امروز محصول جدیدی را معرفی کرده که جالب توجه است. این شرکت امروز کوچک*ترین پرینتر All-in-one یا چندکاره جهان را معرفی کرد. این بدان معناست که دستگاه مذکور هم پرینتر و هم اسکنر است.


ظاهر دستگاه بسیار جالب است و در مقایسه با پرینتر*های چندکاره*ای که در شرکت*ها مشاهده کرده*ایم،* بسیار کوچک و هیجان*انگیز است.

چاپگر مذکور ۱۵.۸۶ اینچ عرض و ۱۷.۷۵ اینچ طول دارد. ارتفاع آن نیز ۱۰.۳۹ اینچ است که سایز بسیار کوچکی دارد. اچ*پی با استفاده از برخی قابلیت*ها سعی کرده که سایز پرینتر جدیدش را کاهش دهد. یکی از این قابلیت*ها امکان چرخاندن (قرقره کردن) کاغذ برای انجام عمل کپی و اسکن است و دیگر نیازی نیست که کاغذ به شکل صاف قرار گیرد. قابلیت دیگر این محصول بی*سیم بودن آن است.


البته موضوع عجیب اینجاست که اچ*پی تاکنون چند دستگاه دیگر را نیز کوچک*ترین چاپگر چندکاره معرفی کرده که در این بین می*توان به Officejet 150 و Primera trio اشاره کرد که هر دو ابعاد کوچکی دارند و البته کوچک*تر از پرینتری هستند که اچ*پی امروز معرفی کرده است. با این اوصاف شرکت HP چندان به محتوای جمله "کوچک*ترین پرینتر جهان" توجه ندارد و گویا پرینتر*هایی که پیش از این تولید کرده بود را نادیده گرفته است.

پرینتر جدید اچ*پی DeskJet 3755 All-in-One نام دارد که با قیمت ۶۹.۹۹ دلار به فروش می*رسد. چنین قیمتی برای این چاپگر بسیار مناسب است و می*تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که نیاز به یک پرینتر چند کاره اما کوچک دارند. البته باید بدین نکته نیز توجه داشت که این محصول کوچک*ترین پرینتر جهان نیست.

منبع:زومیت