یکی از تغییرات و نوآوری ها در تولی تلویزیون و مانیتورها صفحه نمایش های منحنی است.





مانیتور جدیدی توسط کمپانی ایسر روانه بازار فناوری خواهد شد که از آن با عنوان عریض ترین مانیتور ساخته شده یاد می شود.

به گزارش ایتنا از مهر، کمپانی های فناوری علاوه بر ساخت و تولید اسمارت فون، تبلت، پی سی و ... به ساخت مانیتورهای ویژه و متفاوتی روی می آورند تا بتوانند نگاه مخاطبان بیشتری را با خود همراه کنند.

در سال های اخیر، تلویزیون و مانیتورها با تغییرات قابل توجهی روبرو بوده اند تا این عرصه را متحول کنند.

از تغییرات مهم و شاخص می توان به تولید و عرضه صفحه نمایش های منحنی اشاره کرد.

ایسر، یکی از کمپانی هایی است که با عرضه محصولات متفاوت نگاه های بسیاری را به خود جلب کرده و اکنون خبر عرضه اولین مانیتور فوق عریض توسط این کمپانی منتشر شده است.

این مانیتور منحنی 34 اینچی XR341CKA نام داشته و دارای Quad HD با وضوح تصویر 3440×1440 پیکسل بوده که از تکنولوژی NVIDIA G-SYNC نیز برخوردار است.

این تکنولوژی باعث عدم خستگی چشمان کاربران در هنگام تماشای تلویزیون می شود.

از دیگر ویژگی های این محصول می توان به مواردی مانند دو اسپیکر 7W و صدای DTS ، نسبت تصویر 21:9 ، UltraWide و پانل IPS که تا زاویه ای در حدود 178 درجه را برای کاربران ارائه می کند را نام برد.

این مانیتور می تواند لذت متفاوت یک بازی را در اختیار گیمرها قرار دهد. تکنولوژی NVIDIA G-SYNC دارای تنظیم 6 رنگ بوده و از جمع شدن اشک در چشمان کاربران جلوگیری می کند.

این مانیتور دارای ورودی های HDMI و DisplayPort بوده و همچنین از پورت های USB 3.0 نیز پشتیبانی می کند. این مانیتور در ماه سپتامبر و با قیمتی در حدود 1299 دلار عرضه خواهد شد.