گاهی پیش می*آید که رمز وای*فای را فراموش می*کنید. اگر از ویندوز ۸٫۱ بهره می*برید، با ما همراه باشید تا مراحل یافتن رمز را برایتان بازگو کنیم.


من اغلب اوقات دچار این مشکل می*شوم و با این که گاهی رمز وای*فای را در جایی یادداشت می*کنم، باز هم نمی*توانم آن را بیابم.
خوشبختانه یک روش ساده برای یافتن این رمز روی کامپیوتری که این رمز قبلاً روی آن ثبت شده، وجود دارد. در ادامه مراحل یافتن رمز وای*فای ذخیره*شده روی ویندوز ۸٫۱ را آورده*ایم:

مرحله اول: مطمئن شوید که به شبکه وای*فای متصل هستید. اگر متصل نیستید، نوار Charms را از طریق رفتن به سمت راست صفحه باز کنید. روی آیکون Network کلیک کنید. نام شبکه وای*فای خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
کامپیوتر شما بایستی به صورت خودکار و از طریق رمزی که در حال حاضر فراموش کرده*اید، اما قبلاً در کامپیوتر وارد و ذخیره کرده*اید، به شبکه وای*فای وصل شود.

مرحله دوم: از صفحه دسکتاپ، نوار Charms را باز کرده و بر روی Settings کلیک کنید. سپس Control Panel را باز کنید.

مرحله سوم: در گزینه Network and Internet روی View network status and tasks کلیک کنید.

مرحله چهارم: در کنار کلمه Connections، یک آیکون وای*فای و نام شبکه وای*فای خود را می*بینید. روی شبکه وای*فای خود کلیک کنید. یک پنجره Wi-Fi Status باز می*شود. روی Wireless Propertiesکلیک کنید.


مرحله پنجم: یک پنجره جدید باز می*شود. روی تب Security کلیک کنید. کلید امنیتی شبکه شما به صورت یک سری نقطه سیاه*رنگ دیده می*شود. تیک کنار Show characters را بزنید. بفرمایید این هم رمز وای*فای شما.
حالا به راحتی می*توانید با دستگاه*های همراه دیگر به شبکه وای*فای خود وارد شوید.